Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /plugins/system/sunfw/includes/menu.php on line 173

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /plugins/system/sunfw/includes/menu.php on line 1196

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /components/com_k2/models/item.php on line 763
Lut 15, 2018 10004razy

Budekom - Okna PCV

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Okna z PCV

Okna z PCV to obecnie jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań przy wyborze stolarki.
Bardzo dobre parametry termiczne i praktycznie nieograniczone możliwości przy rozbudowie pakietów szklenia sprawiają, że okna z PCV stają się jednymi z najczęściej wybieranych opcji wśród naszych klientów.
Należy pamiętać że kierując się zakupem okien z PCV należy zwrócić uwagę na parę istotnych czynników które mają spory wpływ na ich termikę, jakości, trwałość i długowieczność. Nie wszystkie bowiem profile okienne spełniają wymagania dzisiejszego prawa budowlanego.
Kolejnym ważnym elementem przy wyborze stolarki jest wybór odpowiedniej firmy, która ma odpowiednie doświadczenie i wie jak prawidłowo zamontować okna, da gwarancje na swoje usługi i co roku będzie świadczyć przeglądy stolarki.
Kolejną istotną sprawą przy wyborze okien z materiału jakim jest PCV jest odpowiednia wentylacja. Bardzo często pomijana może mieć istotny wpływ na nasze zdrowie i funkcjonowanie w naszym domu. Decydując sie na ten rodzaj okien powinniśmy zastanowić się jaki rodzaj wentylacji zainstalujemy w naszym domu. Ponieważ okna Z PCV są bardzo szczelne i nie przepuszczają powietrza powinniśmy rozważyć zainstalowanie w ścianach wentylacji lub nawiewników w oknach. Inaczej ma się sprawa w domach z tzw. rekuperacją. Wtedy zostawiamy okna w spokoju i zdajemy się na rekuperatory.
Więcej o rekuperacji znajdziesz tutaj

Okna na każdą kieszeń

Okna z PCV są obecnie najlepszą opcją w stosunku Jakość/Cena.
Mozna je dowolnie konfigurować i cieszyć się ciepłem w domu za bardzo dobrą cenę.

Wyceń swoje okna

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Grubość profilu 

Każdy profil PCV ma swoją grubość która jest odpowiedzialna za czynnik Uf (f oznacza Frame z języka angielskiego). Im ma on niższą wartość tym rama będzie cieplejsza. Obecnie na rynku znajdują się profile o grubości 70 mm, 80 mm, 82, mm, 85 mm czy nawet 92 mm.  

Okucia, czyli serce okna

Bardzo istotnym elementem każdego okna są okucia, bo to właśnie te elementy są odpowiedzialne za pracę naszych okien, nasze bezpieczeństwo i i czy szczelność. Dlatego przy zamawianiu okien warto zapytać dystrybutora o to jakiej są firmy i jakie zawierają zabezpieczenia antywłamaniowe.

Grubość pakietu szybowego

Grubość szklenia inaczej zwana "pakietem szybowym" jest  najważniejszą cechą każdego okna. Im jest on grubszy tym bardziej ciepły pakiet będzie w naszym oknie, co przekłada się na ciepło w naszym domu. Parametr odpowiadający za określenie ciepłoty szyby oznacza się jako Ug (g z języka angielskiego oznacza glass czyli szkło, szybę) Im mniejszy będzie ten parametr tym będziemy mieli cieplejsze okna.   

Wybór producenta i dystrybutora

Przy wyborze okien warto zapytać jakiego są producenta i podpytać o gwarancję na okna, ponieważ każdy producent udziela innej gwarancji i warto wiedzieć kiedy się ona kończy. Ważny jest również wybór odpowiedniego dystrybutora przy zamówieniu okien, ponieważ nie wszystkie firmy świadczą tzw. serwis gwarancyjny i pogwarancyjny po zakończeniu gwarancji.

Przykładowe profile PCV w Naszej ofercie

Iglo Energy

Producent: Drutex S.A
Szklenie: pakiet 3 lub 4 szybowy
Okucia: Maco
Grubość Profilu: 80 mm

Veka 82 Softline

Producent: AdamS
Szklenie: pakiet 3 szybowy
Okucia: Siegenia
Grubość profilu: 82 mm

Iglo 5

Producent: Drutex S.A
szklenie: Pakiet 2 lub 3 szybowy
Okucia: Maco
Grubość profilu: 70 mm.

Aluplast 8000

Producent: AdamS
Szklenie: pakiet 3 szybowy
Okucia: Siegenia
Grubość profilu: 80 mm

Jak się nie zgubić, czyli jak czytać oferty

Przykład z oknem białym w profilu Iglo 5, z pakietem 2 szybowym.

 • Rabat udzielony na okna.
 • System czyli profil okienny  zastosowany w wycenie.
 • Uw. czyli parametr cieplny okna, obliczony w oparciu o parametry Uf i Ug
 • Pakiet szybowy czyli rodzaj pakietu szybowego użytego  przy wycenie. W tym przepadku jest to pakiet 2 szyb (szyba TMP 4, ramka dystansowa wypełniona argonem o grubości 160mm i druga szyba 4 mm) 
 • Kolor zastosowany w wycenie. Kolor okien dobierane są na podstawie kolorów folii Renolit. W tym przykładzie kolor okna jest 2 stronnie biały
 • Producent okucia okiennego. W tym przypadku jest to firma MACO.

Profile firmy Veka

Profile Veka z linii PerfectLine 70 i Softline 82

Krispol

Profile firmy Krispol z rodziny Fen na profilu Salamander..

Profile Firmy Drutex S.A.

Profile Iglo 5, Iglo Energy, Iglo Light i szeroka oferta profili aluminiowych.

Adams

Profile z firmy AdamS miedzy innymi Passive Line Ultra, Passive Line Plus, Bruegmann Rondo i szeroka gama profili aluminiowych. 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /templates/jsn_educare_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 258
Ostatnio zmieniany środa, 04 kwiecień 2018 14:38
Więcej w tej kategorii: Budekom - Okna Drewniane »

Szybkie Menu

 • Okna PCV
 • Drzwi zewnętrzne
 • Drzwi wewnętrzne
 • Rolety
 • Bramy
 • Wyceny

Kontakt

Budekom S.C.
ul. Warszawska 9a
55-050 Sobótka
tel.713162172
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP:884-22-06-924
Magazyn:
Szczepanów 6C
58-124 Marcinowice

poczuj się jak u Siebie 

Odwiedz nas w Sobótce

Template by JoomlaShine